EFTERSKOLERNES AFTEN PÅ VEJLE IDRÆTSEFTERSKOLE!

EFTERSKOLERNES AFTEN PÅ VEJLE IDRÆTSEFTERSKOLE!

10. januar 2024

Vi glæder os til at invitere jer til en spændende aften fyldt med smil, information og snakonsdag den 10. januar 2024. Efterskolernes Aften er en unik mulighed for at udforske, hvad Vejle Idrætsefterskole har at tilbyde, og hvordan vores skole kan være det rette valg for dig eller dit barn.

Programmet for dagen vil omfatte:

  • Rundvisninger: Få en guidet tur af vores elever og udforsk vores moderne faciliteter, herunder idrætshaller, undervisningslokaler og Globen.
  • Møde med lærere og elever: Få mulighed for at tale med vores erfarne lærere og engagerede elever. De vil gerne dele deres erfaringer og besvare eventuelle spørgsmål, du måtte have om livet på skolen.
  • Information om ansøgning: Få oplysninger om, hvordan du ansøger om en plads på skolen, frister og praktiske detaljer.

 

Uanset om du er elev, forælder eller bare nysgerrig, er du mere end velkommen til at deltage. Sammen kan vi udforske mulighederne og finde ud af, om Vejle Idrætsefterskole er det rigtige skolevalg for dig.

Der er ingen tilmelding, I kommer bare i tidsrummet 18.00-21.00.